Anticonceptie

Een extra terugbetaling vanuit de ziekteverzekering voor de anticonceptiepil en diverse andere voorbehoedsmiddelen, zoals spiraaltjes of pleisters.

Voor de anticonceptiepil en diverse andere voorbehoedsmiddelen (zoals spiraaltjes of pleisters) ontvang je een extra terugbetaling vanuit de ziekteverzekering als je jonger bent dan 25 jaar of als je verhoogde tegemoetkoming hebt.

De terugbetaling van anticonceptie bedraagt 3 euro per maand. Voorziet je verpakking 3 maanden bescherming, dan is er een tegemoetkoming van 9 euro. Een spiraaltje heeft een tegemoetkoming van maximaal 180 euro.

Er is ook een terugbetaling voor wie jonger is dan 25 jaar of verhoogde tegemoetkoming heeft voor:

  • anticonceptie afgeleverd door een ziekenhuisapotheek voor CM-leden die verblijven in een:
    • psychiatrisch verzorgingstehuis;
    • dagverzorgingscentrum;
    • erkende woonvoorziening voor kinderen, jongeren of gehandicapten;
    • initiatief voor beschut wonen;
    • revalidatiecentrum.
  • implanteerbare voorbehoedsmiddelen, zoals spiraaltjes en onderhuidse implantaten, afgeleverd door een ziekenhuisapotheek.

Belangrijk: bij aflevering door een arts is er nooit een terugbetaling.

Rechtstreekse terugbetaling

Meestal wordt de terugbetaling verrekend als je de anticonceptie koopt op basis van je doktersvoorschrift en je elektronische identiteitskaart of isi+-kaart.  

Geen rechtstreekse terugbetaling?

Dan krijg je van de apotheker een attest dat je aan CM bezorgt. Wij zorgen voor de terugbetaling op je rekening.